مقالات

گیربکس فیدر چیست ؟

دستگاه های فیدر، یکی از ابزارهای صنعتی به حساب می آید که از آنها در زمینه های خاصی به خصوص معادن استفاده میشود ، به این مدل از دستگاه ها اصطلاحا تغذیه کننده نیز گفته میشود. با توجه به شرایط محیطی سخت و بار متحملی زیادی که به دستگاه وارد میشود، انتخاب گیربکس بسیار مهم است. از آنجایی که گیربکس خورشیدی یکی از قوی ترین گیربکس ها است که میتواند راندمان بالایی را ارائه دهد و همچنین طول عمر مفید بلندی که دارند ، در این دستگاه ها استفاده میشود. در واقع گیربکس خورشیدی فیدر ، یکی مدل سفارشی سازی شده ی این نوع گیربکس برای نصب درون این ماشین ها میباشد.

فعالیت ها و صنایعی که یک ماده اولیه استخراج میشود و از آن باید یه ماده ی دیگر تولید شود مانند معادن، یکی از مهمترین ابزارهای مورد استفاده میباشد . عملکرد کلی این دستگاه ها به این شکل است که به عنوان مثال در معادن، سنگ ها ( هر نوع ماده ای که استخراج میشود ) وارد این دستگاه شده و بعد از خرد کردن سنگ آن را به سمت دستگاه های بعدی ( سنگ شکن به عنوان مثال )هدایت میکند . به همین دلیل میتوان گفت کارکرد درست این دستگاه ها بسیار مهم میباشد و در صورتی که آسیب ببیند و نتواند عمل انتقال را انجام دهد، امکان از کار افتادن کل فعالیت بسیار زیاد است.

البته از فیدرها فقط در معادن استفاده نمیشود بلکه کاربردهای دیگری نیز دارد ، حتی در خود معادن موادهای مختلفی استخراج میشود که فیدر مورد استفاده برای هر نوع باید ویژگی های خاصی داشته باشد تا هم بهترین عملکرد را داشته باشد و هم مدت زمان طولانی بتواند کار کند. به همین دلیل در مدل های مختلف تولید میشود، اما یکی از مهمترین شباهت هایی که در همه ی مدلها وجود دارد، وجود گیربکس میباشد.

با توجه به اینکه از این دستگاه بیشتر در زمینه هایی استفاده میشود که خروجی زیادی نیاز دارد و معمولا بار تحمیلی زیاد است ، بیشتر از گیربکس های پر قدرتی مانند گیربکس خورشیدی استفاده میکنند.

گیربکس فیدر ، یکی از مهمترین و پر توان ترین سری های این گیربکس ها میباشد که مسلما برای نصب درون دستگاه های فیدر استفاده میشود . این مدل گیربکس ها در چند مدل افقی و عمودی و همچنین به شکل ثابت و متحرک طراحی و تولید میشود.  البته که خود افراد با توجه به نوع دستگاه و فعالیتی دارند باید از میان مدلها دستگاه مورد نظر را انتخاب کنند اما با توجه به خروجی بیشتری که فیدر افقی میتواند ارائه دهد بیشتر استفاده میشود . البته مزیت مدل عمودی نیز این است که امکان استفاده به صورت فلنج دار و نصب به الکتروموتور و هالو شافت وجود دارد .

قابل ذکر است که درصد زیادی از گیربکس فیدر به صورت سفارشی سازی شده هستند ، به این دلیل که شرایط محیط کاری این دستگاه ها بسیار متغیر بوده و بیشتر محیط های کاری دارای شرایط بدی هستند ، پس مشتری میتواند با توجه به نوع فعالیت ، ماده ای که باید انتقال داده شود و محیط ، نوع گیربکس را انتخاب کند .

در صورت نیاز به مشاوره برای خرید گیربکس فیدر میتوانید با استفاده از راه های تماسی ایجاد شده با همکاران ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره رایگان قبل از خرید این مجموعه استفاده نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *