گیربکس فیدر چیست ؟

دستگاه های فیدر ، یکی از ابزارهای صنعتی به حساب می آید که از آنها در زمینه های خاصی به خصوص معادن استفاده میشود ، به این مدل از دستگاه ها اصطلاحا تغذیه کننده نیز گفته میشود . با توجه به شرایط محیطی سخت و بار متحملی زیادی که به دستگاه وارد میشود ، انتخاب گیربکس بسیار مهم است . از آنجایی که گیربکس خورشیدی یکی از قوی ترین گیربکس ها است که میتواند راندمان بالایی را ارائه دهد و همچنین طول عمر مفید بلندی که دارند ، در این دستگاه ها استفاده میشود . در واقع گیربکس خورشیدی فیدر ، یکی مدل سفارشی سازی شده ی این نوع گیربکس برای نصب درون این ماشین ها میباشد .

فعالیت ها و صنایعی که یک ماده اولیه استخراج میشود و از آن باید یه ماده ی دیگر تولید شود مانند معادن ، یکی از مهمترین ابزارهای مورد استفاده میباشد . عملکرد کلی این دستگاه ها به این شکل است که به عنوان مثال در معادن ، سنگ ها ( هر نوع ماده ای که استخراج میشود ) وارد این دستگاه شده و بعد از خرد کردن سنگ آن را به سمت دستگاه های بعدی ( سنگ شکن به عنوان مثال )هدایت میکند . به همین دلیل میتوان گفت کارکرد درست این دستگاه ها بسیار مهم میباشد و در صورتی که آسیب ببیند و نتواند عمل انتقال را انجام دهد ، امکان از کار افتادن کل فعالیت بسیار زیاد است .

البته از فیدرها فقط در معادن استفاده نمیشود بلکه کاربردهای دیگری نیز دارد ، حتی در خود معادن موادهای مختلفی استخراج میشود که فیدر مورد استفاده برای هر نوع باید ویژگی های خاصی داشته باشد تا هم بهترین عملکرد را داشته باشد و هم مدت زمان طولانی بتواند کار کند . به همین دلیل در مدل های مختلف تولید میشود ، اما یکی از مهمترین شباهت هایی که در همه ی مدلها وجود دارد ، وجود گیربکس میباشد .

با توجه به اینکه از این دستگاه بیشتر در زمینه هایی استفاده میشود که خروجی زیادی نیاز دارد و معمولا بار تحمیلی زیاد است ، بیشتر از گیربکس های پر قدرتی مانند گیربکس خورشیدی استفاده میکنند .

گیربکس فیدر ، یکی از مهمترین و پر توان ترین سری های این گیربکس ها میباشد که مسلما برای نصب درون دستگاه های فیدر استفاده میشود . این مدل گیربکس ها در چند مدل افقی و عمودی و همچنین به شکل ثابت و متحرک طراحی و تولید میشود.  البته که خود افراد با توجه به نوع دستگاه و فعالیتی دارند باید از میان مدلها دستگاه مورد نظر را انتخاب کنند اما با توجه به خروجی بیشتری که فیدر افقی میتواند ارائه دهد بیشتر استفاده میشود . البته مزیت مدل عمودی نیز این است که امکان استفاده به صورت فلنج دار و نصب به الکتروموتور و هالو شافت وجود دارد .

قابل ذکر است که درصد زیادی از گیربکس فیدر به صورت سفارشی سازی شده هستند ، به این دلیل که شرایط محیط کاری این دستگاه ها بسیار متغیر بوده و بیشتر محیط های کاری دارای شرایط بدی هستند ، پس مشتری میتواند با توجه به نوع فعالیت ، ماده ای که باید انتقال داده شود و محیط ، نوع گیربکس را انتخاب کند .

در صورت نیاز به مشاوره برای خرید گیربکس فیدر میتوانید با استفاده از راه های تماسی ایجاد شده با همکاران ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره رایگان قبل از خرید این مجموعه استفاده نمایید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *