مقالات

گیربکس تغییر جهت چیست و چه کاربردی دارد ؟

امروزه گیربکس های صنعتی را در بیشتر صنایع و فعالیت های بزرگ و کوچک میتوان پیدا کرد ، این دستگاه سال هاست که به یکی از مهمترین ابزار آلات صنعتی تبدیل شده است.

یکی از مشکلاتی که در مورد این دستگاه وجود داشته و دارد ، حرکت نیرو فقط در یک سمت میباشد ، این موضوع ممکن است برای صنعت و فعالیت هایی که جریان دو طرفه انرژی وجود دارد مشکل ساز شود به همین دلیل است که گیربکس های تغییر جهت تولید و وارد بازار شدند .

در ادامه سعی شده است با توضیح ساختار و عملکرد این دستگاه درک این موضوع را برای شما آسانتر نماییم .

در این نوع از چرخدنده ها سعی شده است که با استفاده از دو چرخدنده متصل بهم بتوان جهت کار دستگاه را عوض کرد ؛ به اینگونه که چرخدنده ی اول به هر طرف حرکت کند چرخدنده ی دوم خلاف آن حرکت میکند ، با توجه به ساخت این دستگاه در مدل های مختلف گاهی میتوان حتی زاویه ی عملکرد دستگاه را نیز عوض کرد .

جایگاه این دستگاه بین دو شافت اصلی میباشد ، البته این چرخش فقط در جهت مشخص شده انجام میشود و از انجام آن در جهات دیگر جلوگیری میکند .

در اصل این محصول میتواند برای فعالیت هایی که در این زمینه مشکلی دارند ، راه حل مناسبی باشد ؛ البته توصیه میشود قبل از تهیه این قطعه برای سیستم  خود با یک فرد مناسب مشورت کنید تا مطمئن شوید که بهترین مدل را برای فعالیت خود خریداری میکنید و هزینه ی اضافی متحمل نمیشوید .

گروه صنعتی درویش یکی از عرضه کنندگان انواع ابزارآلات صنعتی میباشد که گیربکس های فرعی را مانند گیربکس خورشیدی تغییر جهت را هم به مشتریان خود ارائه میدهد و همچنین خدماتی همچون مشاوره قبل از خرید و راهنمایی بعد از خرید ( راهنمایی نصب ، شرایط نگهداری و … ) هم به مشتریان خود ارائه میدهد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *