گیربکس خورشیدی

 نمایندگی فروش گیربکس خورشیدی 

گیربکس خورشیدی چیست ؟

سیستم گیربکس خورشیدی  ، معمولاً از یک دنده سیاره ای یا خورشیدی محور مرکزی، یک نگهدارنده ، چند دنده پینیون و دنده رینگی تشکیل شده است که دنده های بین آنها می‌چرخند. در ادامه این حرکت کاهش سرعت، افزایش گشتاور ، گاها افزایش سرعت را در کنار این طراحی دقیق خواهیم داشت که در ادامه به صورت کامل توضیح خواهیم داد .

گیربکس خورشیدی چیست

مشخصات فنی گیربکس خورشیدی

در گیربکس دنده خورشیدی ، ورودی و خروجی هر دو مرکز چرخش یکسانی دارند. این بدان معنی است که مرکز دنده ورودی حول مرکز گیربکس خروجی می چرخد و محورهای ورودی و خروجی در یک راستا قرار دارند.

در این مدل گیربکس میتوان هر یک از سه جزء را می توان ثابت نگه داشت و ممکن است به عنوان ورودی یا خروجی عمل کند. بسته به نوع مولفه گیربکس خورشیدی که ورودی، خروجی یا ثابت نگه داشته می شود، می توانید به طیف وسیعی از نسبت های دنده دست یابید. خوبی این دنده ها این است که می توانید به هر نسبت دنده ای دست پیدا کنید بدون اینکه لزوماً دنده های دیگر را درگیر یا جدا کنید.

جهتدنده رینگیدنده خورشیدی
عکسکاهنده سرعت متحرکمحرک
هم جهت کاهنده سرعت ثابتمحرک
عکسافزاینده سرعت متحرکمحرک
هم جهت افزاینده سرعت ثابتمحرک
هم جهت کاهنده سرعت متحرکثابت
هم جهت افزاینده سرعت متحرکثابت

در یک گیربکس سیاره ای، زمانی که نیروی ورودی دنده خورشیدی را می چرخاند، سیارات حول محور مرکزی شروع به چرخش می کنند. به این معنی که سیارات با خورشید به هم می پیوندند و آنها را مجبور می کنند که به طور کلی بچرخند. در پایان فرآیند، همانطور که حامل خورشیدی ( نگهدارنده ) می چرخد، گشتاور خروجی مورد نظر را ارائه می دهد. باز هم، با نگه داشتن هر یک از قطعات در یک نقطه ثابت، در حالی که از بخش های دیگر به عنوان خروجی یا ورودی استفاده می شود، درجات مختلف قدرت یا سرعت را به همراه دارد.

از آنجایی که یک گیربکس خورشیدی حاوی چندین دنده خورشیدی می باشد ، چندین توری دندانه به طور همزمان در حین کار رخ می دهد. این تقسیم قدرت تضمین می کند که در مقایسه با سایر انواع دنده، بازده بالاتر و در نتیجه گشتاور قابل انتقال بالاتر با طراحی فشرده تر امکان پذیر است.

 

نحوه ساخت گیربکس خورشیدی

تولید و ساخت انواع گیربکس های سیاره ای ( خورشیدی ) دارای مراحل مختلفی و البته ثابتی می باشد ، البته این مراحل ساخت با توجه به تکنولوژی کشور و کارخانه سازنده میتواند متغیر باشد ، در ویدئوی زیر میتوانید نحوه ساخت گیربکس خورشیدی را در طریق شرکت اصفهان دورمتغیر مشاهده نمایید 

خرید گیربکس خورشیدی

گیربکس خورشیدی در واقع جعبه دنده ای است که شفت ورودی و شفت خروجی در یک راستا قرار دارند و از آن برای انتقال بزرگترین گشتاور در فشرده‌ترین شکل استفاده می شود.به خاطر شباهت به منظومه شمسی سیاره‌ای ما است و نام  گیربکس خورشیدی از آنجا گرفته شده است.

گیربکس خورشیدی که به آن گیربکس اپی سیکلیک ، گیربکس سیاره ای یا گیربکس دنده خورشیدی نیز گفته میشود ، یکی از جالب ترین انواع گیربکس های موجود در کنترل حرکت است. به جز مصارف صنعتی بسیاری که در خط های تولید و کارخانه های مختلف استفاده میشود ، اغلب در صنعت خودرو سازی نیز به عنوان بخش مهمی از گیربکس های اتوماتیک استفاده می شوند.

نحوه نصب گیربکس خورشیدی

در شکل زیر میتوانید روش های مختلف و نحوه نصب انواع گیربکس های دنده خورشیدی را مشاهده نمایید

کاربرد گیربکس خورشیدی

گیربکس دنده خورشیدی اغلب زمانی استفاده می شوند که فضا و وزن مشکل باشد، اما مقدار زیادی کاهش سرعت و گشتاور مورد نیاز است. این الزام برای صنایع مختلفی از جمله تراکتورها و تجهیزات ساختمانی که در آنها به مقدار زیادی گشتاور برای به حرکت درآوردن چرخ ها نیاز است، اعمال می شود. مکان‌های دیگری که مجموعه دنده‌های سیاره‌ای را پیدا خواهید کرد عبارتند از موتورهای توربین، گیربکس‌های اتوماتیک و حتی پیچ‌گوشتی‌های الکتریکی.

گیربکس سیاره‌ای می‌توانند گشتاور زیادی تولید کند، زیرا بار بین دنده های سیاره‌ای متعدد تقسیم می‌شود. این آرایش همچنین سطوح تماس بیشتری و سطح تماس بزرگ‌تری بین گیربکس‌ها نسبت به سیستم گیربکس‌های محور موازی سنتی ایجاد می‌کند. به همین دلیل، در بار به طور یکنواخت توزیع می شود و بنابراین گیربکس ها در برابر آسیب مقاومت بیشتری دارند.

گیربکس‌های خورشیدی علاوه بر استفاده برای انتقال در وسایل نقلیه، در صنایع مختلف برای کاربردهای مختلف استفاده می شوند. آنها دقت بالا و نسبت گشتاور به حجم بالا را ارائه می دهند که آنها را به خوبی برای برنامه هایی که شامل می شود مناسب می کند.

با توجه به مزایای فراوان، استفاده از چرخ دنده‌های خورشیدی به کاربردهای صنعتی محدود نمی شود. آنها را می توان در بسیاری از مناطق یافت. به عنوان مثال، دوچرخه ای با دنده های هاب به احتمال زیاد دارای جعبه دنده خورشیدیاست. در گیربکس اتوماتیک وسایل نقلیه موتوری، ترکیبی از چندین گیربکس خورشیدی نیز وجود دارد که به صورت سری چیده شده اند. سایر زمینه های کاربردی می تواند باشد:

 • کاربرد در توربین های بادی
 • کاربرد در تکنولوژی تجهیزاتی مانند ماشین های چمن زنی رباتیک
 • راندن وینچ های کابلی، جرثقیل های ساختمانی و ماشین های همزن در بخش ساخت و ساز
 • درایو میزهای عمل در فناوری پزشکی
 • در حمل و نقل جاده ای برای بهره برداری از سیستم های مانع
 • برای میزهای ماشینی رانندگی کنید
 • استفاده در تکنولوژی نوار نقاله برای تسمه نقاله
 • برای کنترل و راندن انواع ربات ها
 • اسکنرهای پزشکی
 

طرز کار گیربکس خورشیدی

نسبت دنده گیربکس از نسبت بین گیربکس حلقه و دنده خورشیدی حاصل می شود. اگر اندازه گیربکس حلقه ثابت نگه داشته شود، با تغییر تعداد دندانه های گیربکس خورشیدی و گیربکس های خورشیدی می توان نسبت را تغییر داد. هرچه دنده خورشیدی را کوچکتر انتخاب کنید، نسبت دنده بزرگتر خواهد بود. به دلایل فنی، نسبت بیشتر از 10:1 نباید انتخاب شود، در غیر این صورت تعداد دندانه های دنده خورشیدی بسیار کم خواهد بود. با این حال، اگر نسبت بالاتری مورد نیاز باشد، می توان چندین مجموعه گیربکس دنده خورشیدی را در یک ردیف در یک گیربکس حلقه ای یا در دو گیربکس حلقه ثابت قرار داد. سپس این صورت فلکی گیربکس خورشیدی چند مرحله ای نامیده می شود. گیربکس های خورشیدی برای چرخش در خلاف جهت عقربه های ساعت و همچنین برای عملکرد مداوم، متناوب و متناوب مناسب هستند.

 

 

گیف حرکت دنده های خورشیدی

معرفی انواع گیربکس خورشیدی 

برحسب نوع اتصال ورودی
 • گیربکس خورشیدی پایه دار
 • گیربکس سیاره ای فلنج دار
 • گیربکس دنده خورشیدی هالو تک خار
 • گیربکس خورشیدی هالو هزار خار
برحسب اتصال به الکتروموتور

گیربکس های خورشیدی به صورت هالو شافت ورودی، تک خار، فلنچ دار (MC)، پایه دار (UC)، شافت ماده (FS) عرضه می شود.

برحسب تولیدکننده
 1.  گیربکس خورشیدی ایرانی  
 2. گیربکس خورشیدی اروپایی
 3. گیربکس خورشیدی چینی که به گیربکس های خورشیدی بدون لقی نیز معروف می باشند

مزایای گیربکس خورشیدی 

گیربکس‌های خورشیدی اجزای مهمی در مهندسی مدرن هستند که برای تغییر سرعت مفید هستند و می‌توان آنها را در صنایع مختلف صنعتی و صنعت خودرو از گیربکس اتوماتیک خودرو و میکسرهای مواد غذایی صنعتی گرفته تا اپراتورهای صنعتی  یافت. گیربکس‌های خورشیدی را می‌توان ترکیبی از برتری مهندسی و نوآوری مداوم دانست که باعث شده آن‌ها را در خط مقدم فناوری گیربکس نگه دارد که بسیار قابل اعتماد ( لقی بسیار کم ) هستند و به دلیل طراحی بسیار جمع و جور و سبک قابل توجه است.

اگرچه گیربکس های خورشیدی به دلیل طراحی پیچیده خود قیمت بالاتری دارند، اما به دلیل داشتن ویژگی های زیر بسیار محبوب و مورد استفاده هستند:

 • امکان انتقال گشتاور بالا
 • راندمان بالا
 • امکان ضریب دنده بالا
 • آرایش هم محور شفت ورودی و خروجی
 • طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی
 • امکان عملکرد دو یا سه شفت برای استفاده به عنوان گیربکس دستی
 • تکرارپذیری – گیربکس های خورشیدی در مقایسه با گیربکس های دیگر، تکرارپذیری بیشتری دارند.
 • دقت بالا – پایداری زاویه ای چرخشی هم دقت و هم سرعت را بهبود می بخشد.
 • عملکرد بی صدا – این به دلیل میزان تماس سطح است.
 • افزایش انتقال گشتاور – به دلیل تعداد دندانه های در تماس، گیربکس های خورشیدی می توانند سطح بالاتری از گشتاور را انتقال داده و تحمل کنند.
 • با دوام بالا

محاسبه نسبت تبدیل و راهنمای انتخاب

سیستم‌های چرخ دنده خورشیدی اجزای مهمی در مهندسی مدرن هستند. آنها برای تغییر سرعت مفید هستند و می توان آنها را در همه چیز از گیربکس اتوماتیک خودرو و میکسرهای مواد غذایی صنعتی گرفته تا میزهای عامل و آرایه های خورشیدی یافت. با چهار جزء اصلی – چرخ دنده حلقه، چرخ دنده خورشیدی و چرخ دنده های خورشیدی متصل به حامل – ایده محاسبه نسبت دنده یک سیستم خورشیدی ممکن است دلهره آور به نظر برسد. با این حال، ماهیت تک محوری سیستم این کار را آسان می کند. فقط لازم است به وضعیت حامل در سیستم دنده دقت کنید.

هنگام محاسبه نسبت گیربکس خورشیدی، ابتدا به تعداد دندانه های خورشید و چرخ دنده های حلقه توجه کنید. آنها را با هم جمع کنید تا تعداد دندانه های چرخ دنده خورشیدی را محاسبه کنید. پس از این مرحله، ضریب دنده با تقسیم تعداد دندانه های رانده بر تعداد دندانه های محرک محاسبه می شود – بسته به اینکه حامل در آستانه حرکت، حرکت یا از حرکت ایستاده باشد، سه ترکیب ممکن وجود دارد.

اولین محدودیتی که برای یک چرخ دنده خورشیدی وجود دارد این است که همه دندان ها گام یا فاصله دندانه ای یکسان داشته باشند. این تضمین می‌کند که دندان ها مشبک شوند.

محدودیت دوم به این صورت است که تعداد دندانه های چرخ دنده حلقه برابر است با تعداد دندانه های دنده خورشیدی وسط به اضافه دو برابر تعداد دندانه های چرخ دنده های خورشیدی که به صورت زیر نمایش داده می شود:

     R = 2 × P + S

حال تصور کنید یکی از چرخ‌های سیاره سبز را بیرون بیاوریم و بقیه چرخ‌ها را به‌گونه‌ای مرتب کنیم که به طور مساوی فاصله بگیرند. هنوز هم همان اندازه دنده.

حالا تصور کنید چرخ ها دندانه دارند. دندانه ها به اندازه ای که فرورفته می شوند از خط چرخ بیرون می آیند، به طوری که خط گام چرخ دنده ها خط دور چرخ دنده ها باشد. هندسه همچنان یکسان عمل می کند. اگر وارد مولد چرخ دنده شوید و “show pitch diameter” را انتخاب کنید، می توانید ببینید که چگونه قطر گام فقط دایره ای است که دندانه ها روی آن متمرکز شده اند.

قطر گام چرخ دنده فقط تعداد دندانه ها تقسیم بر گام قطری است (مقادیر بزرگتر “گام قطری” به معنای دندانه های کوچکتر است). برنامه ژنراتور چرخ دنده به فاصله دندانه اشاره دارد. قطر گام را می توان به عنوان فاصله دندان * تعداد دندان ها / (2 * π) محاسبه کرد، که در آن 2 * π = 6.28

در اینجا یک مجموعه دنده خورشیدی دیگر است. آرایش میانی حذف شده است.در این حالت چرخ دنده های سیاره ای دارای 12 دندانه، دنده خورشیدی دارای 18 و چرخ دنده حلقه ای دارای 42 دندانه است.

بنابراین داریم:

R = 2×P + S

42 = 2 × 12 + 18

معایب گیربکس خورشیدی

در کنار مزایای این مدل ، معایبی هم وجود دارد که به اختصار به آنها خواهیم پرداخت

 • بالا بودن قیمت نسبت به مدل های دیگر 
 • انعطاف کمتر نسبت به دیگر مدل
 

قیمت گیربکس خورشیدی

قیمت این نوع گیربکس به عوامل مختلفی بستگی دارد که هر کدام جداگانه تاثیر روی قیمت نهایی گیربکس دارند . با توجه به عوامل بالا میتوان قیمت نهایی محصول را برآورد کرد

 • نوع ورودی گیربکس
 • شافت ورودی و خروجی گیربکس
 • دور خروجی مورد نیاز
 • توان مورد نیاز
 • گشتاور مورد نیاز
 • نحوه نصب گیربکس
 • عوامل محیطی
 • برند تولیدکننده و کشور آن
 
 برای دریافت لیست قیمت محصولات ایرانی و قیمت به روز محصولات وارداتی از طریق روش های زیر تماس بگیرید
 
تلفن : 33116747-021
موبایل : 09121386863

 

اجزای گیربکس خورشیدی 

قطعات گیربکس خورشیدی از سه نوع دنده تشکیل شده است. یک دنده خورشیدی ، گیربکس های خورشیدی و یک دنده رینگی یا گیربکس حلقه ای. گیربکس خورشیدی در مرکز قرار دارد و گشتاور را به گیربکس های خورشیدی که معمولاً روی یک حامل متحرک نصب می شوند، منتقل می‌کند. گیربکس های سیاره به دور گیربکس خورشیدی می چرخند و با یک گیربکس بیرونی مش می‌شوند. سیستم‌های گیربکس سیاره‌ای بسته به کاربرد، می‌توانند از نظر پیچیدگی از سیستم‌های بسیار ساده تا سیستم‌های مرکب پیچیده متفاوت باشند

اجزای اصلی یک گیربکس خورشیدی را می توان به چهار جزء اصلی تقسیم کرد. در مرکز گیربکس دنده خورشیدی با دندانه های خارجی قرار دارد که توسط موتور به حرکت در می آید. نیرو به گیربکس های چرخشی که به گیربکس های خورشیدی معروف هستند منتقل می شود. اینها بر روی حامل خورشیدی نصب می شوند که همچنین شفت خروجی را تشکیل می دهد و انتقال نیرو را در خروجی تضمین می کند. مدار گیربکس دنده خورشیدی توسط یک چرخ دندانه دار با دندانه های داخلی محدود می شود که اصطلاحاً به آن گیربکس حلقه ای می گویند. این معمولاً بخشی از محفظه دنده را نیز تشکیل می دهد.

 

اجزای گیربکس سیاره ای

قطعات گیربکس خورشیدی

همچنین در ویدئوی زیر نیز میتوانید قطعات گیربکس خورشیدی را مشاهده نمایید 

ویدئوی آموزشی معرفی قطعات گیربکس خورشیدی 

 

طبقه در گیربکس خورشیدی

گیربکس خورشیدی یکی از انواع گیربکس های صنعتی میباشد که امروزه در بیشتر صنایع بزرگ و کوچک به کاربرده میشود ، یکی از دلایل استفاده زیاد از این دستگاه تولید آن در چندین مدل و سری میباشد که باعث میشود برای کارهای مختلف مناسب باشد . 

یکی از تفاوت های این سری از دستگاه ها ، تولید گیربکس خورشیدی در یک یا دو یا چند طبقه میباشد . به طور معمول این دستگاه ها در دو یا چهار طبقه تولید و ساخته میشود مگر اینکه به خواسته ی خود مشتری، سفارشی سازی  انجام شود .

تعداد طبقات بر روی نسبت دور دستگاه تاثیر دارد ، به گونه ای که در این دستگاه ها در طبقه نسبت دور دستگاه به صورت جدا و مشخص شده کاهش پیدا میکند . کار چرخدنده ها در این طبقات به این شکل است که ورودی یک طبقه را کاهش داده و بعد به طبقه بعدی وارد میکند ، به این معنا که خروجی طبقه اول ورودی طبقه دوم تا اخر میباشد . 

نسبت های تبدیل در این طبقات به صورت ثابت و مشخص نیست بلکه بین 3 تا 7 متغیر میباشد که خود فرد میتواند با توجه به خروجی مورد نیاز خود ، دور های متغیر دستگاه را تنظیم کند .همین طبقات بالای دستگاه باعث میشود که تحمل دستگاه نسبت به دور و بار افزایش پیدا کند . 

تعمیر گیربکس خورشیدی

این مدل گیربکس ها به دلیل راحتی در اسمبل ، نصب و راه اندازی تعمیر پذیری راحتی نیز دارد اما ما تاکید داریم که تعمیر گیربکس ها توسط افراد متخصص و فنی انجام شود تا باعث آسیب به دنده های گیربکس نشود . در کنار خدمات خرید و فروش انواع گیربکس ، ما خدمات متنوع دیگری از جمله تعمیرات را هم پشتیبانی میکنیم که برای دریافت این خدمات کافی است ابتدا مشخصات گیربکس منظور را برای واحد فروش ما ارسال نمایید سپس در صورت تامین بودن قطعات ، بعد از هماهنگی با ما میتوانید برای ارسال کالا اقدام نمایید 

 

تفاوت گیربکس خورشیدی افزاینده و کاهنده

یکی از اصطلاحاتی که در مورد تمامی گیربکس ها صدق میکند عبارت های افزاینده و کاهنده می باشد . همانطور که می دانید وظیفه گیربکس تبدیل دورهای خروجی ورودی ( الکتروموتور ، سروو موتور و … ) می باشد . در حالت عادی و معمول و در اکثر مواقع گیربکس ها به صورت کاهنده عمل میکنند یعنی به طور مثال دور خروجی الکتروموتور 1450 دور در دقیقه را با توجه به نسبت دنده ها ، تبدیل به 80 دور در دقیقه می کند تا برای کاربرد مورد نظر قابل استفاده باشد . اما در مقابل گیربکس هایی نیز وجود دارد که افزاینده می باشند و دقیقا بلعکس گیربکس های کاهنده عمل میکنند و دور خروجی را افزایش میدهند . گیربکس هایی نیز که به گیربکس RAN معروف هستند نیز وجود دارند که در آن ها دور تغییر نمیکند و تنها کاربرد آنها تغییر جهت گیربکس می باشد 

نمایندگی گیربکس خورشیدی در تهران

گروه صنعتی درویش نمایندگی رسمی فروش محصولات شرکت شهباز گیربکس اصفهان در تهران می باشد که البته آمادگی ارسال محصولات را با قیمت درب کارخانه به تمامی نقاط کشور را دارا می باشد . همچنین واردات انواع گیربکس های خورشیدی اروپایی ( بخصوص ایتالیایی ) نیز توسط ما صورت گرفته و تامین تمامی محصولات انجام خواهد پذیرفت . +

گیربکس خورشیدی استوک

حضور همیشگی تحریم ها در ایران ، عدم حضور مستقیم برندهای معتبر خارجی را همیشه بر سر تولیدکنندگان و شرکت های ایرانی را همراه دارد . از این رو واردات مستقیم محصولات به خصوص گیربکس های سیاره ای ( خورشیدی ) امکان پذیر نمی باشد و مجموعه ما نسبت به واردات محصولات به صورت قطعه و در کنار آن گیربکس خورشیدی استوک اقدام می نماید . همچنین این اطمینان را نسبت به کیفیت و اصالت محصولات استوک خواهیم داد تا مشتریان گرامی با خیالی آسوده به خرید خود اقدام نمایند .این قطعات همگی توسط تکنسین های فنی انتخاب و وارد شده و در نهایت دقت دوباره اسمبل میشود 

روغن مناسب برای گیربکس خورشیدی

روغن های متنوعی برای استفاده در این نوع گیربکس ها استفاده میشود ولی محصولات شرکت شل یعنی گروه محصولات روغنی Omala Shell در روغن های 150 و 220 می باشد . گاهی از واسکازین 220 نیز استفاده میشود . جدول کامل روغن های قابل استفاده به زودی در همین صفحه درج خواهد شد . مقدار روغن گیربکس خورشیدی در هر دستگاه در مرحله اول پس از 100 ساعت کارکرد و در مراحل بعدی پس از 1000 ساعت کارکرد باید تعویض گردد .

دلایل استفاده از روغن در گیربکس های دنده خورشیدی

 • کاهش صدا در گیربکس
 • جلوگیری از زنگ زدگی در سطوح
 • کاهش دما در محفظه
 • افزایش بازده و در نتیجه کاهش اصطکاک بین قطعات
 
روغن های مورد استفاده در گیربکس های خورشیدی
بهران بردبار پارس نیسان ایرانول IG کاسترول آلفا 

مقدار نویز و صدا در گیربکس های دنده خورشیدی

هر گیربکس و وسیله برقی که در آن موتور و دنده استفاده شده است مقدار صدایی دارد که گیربکس های صنعتی نیز از این قضیه مستثنی نمی باشند ، امام شدت این صدا با توجه به تکنولوژی ساخت گیربکس و همچنین استفاده از روغن مناسب و کافی می باشد . در کارخانه های بزرگ و معتبر دنده های هر گیربکس بعد از ساخت و پرداخت به اصطلاح سنگ زده میشود که این باعث کاهش صدای اولیه دنده ها حین کار میشود . گیربکس های ساخت ایران معمولا صدای بیشتری نسبت به محصولات خارجی به خصوص ایتالیایی دارند 
 

خرید و فروش گیربکس خورشیدی وارداتی

با توجه به عدم واردات گیربکس های صنعتی به ایران ( مسائل تحریم و …. ) ، این محصولات همگی به صورت استوک ( و معمولا به صورت قطعات جدا از هم ) و اسمبل نشده وارد میشوند  ، خرید و فروش این محصولات با توجه به امکان سرهم بندی و اسمبل آسان آن توسط فروشگاه درویش انجام میپذیرد . کافی است مشخصات گیربکس خورشیدی خود را که شامل موارد زیر می باشد را طی تماس با ما مشخص نمایید تا در اسرع وقت ، پاسخ استعلام فنی و مالی را دریافت نمایید

 • قدرت مورد نیاز بر حسب کیلووات یا اسب بخار
 • نوع گیربکس از لحاظ پایه دار یا فلنچ دار بودن
 • نوع گیربکس از نوع شافت دار یا هالو شافت یا هزار خاری
 • نسبت دور گیربکس یا دور خروجی مورد نیاز
 • گشتاور خروجی مورد نیاز
 • شرایط محیطی محل نصب گیربکس
 • هر آپشن دیگری که ممکن است در عملکرد گیربکس تاثیرگذار باشد .

 

گیربکس های خورشیدی مورب یا 90 درجه

برخی مدل های گیربکس های سیاره ای خورشیدی هستند که به گیربکس های 90 درجه و زاویه دار نیز معروف هستند که به صورت 90 درجه و با زاویه 90 درجه نسبت به الکتروموتور بسته میشود ، این گیربکس ها در موارد و مکان هایی کاربرد دارد که از لحاظ مکانی جای کمی وجود دارد و نمیتوان از گیربکس های تیپ مستقیم خورشیدی استفاده کرد ، این مدل ها ممکن است با توجه به پوسته گیربکس اضافه شده قیمت متغیری نسبت به مدل های معمول داشته باشد.

عامل فروش گیربکس های خورشیدی اروپایی و ایتالیایی

قطعات و لوازم یدکی گیربکس خورشیدی

گیربکس خورشیدی ، با توجه به ساختار پیچیده و خاصی که دارد بعضی قطعات داخلی آن نیز خاص بوده یا در جایی غیر معمولی ( نسبت به گیربکس های صنعتی ) نصب میشود . به همین دلیل با آگاهی از قطعات داخلی دستگاه و همچنین موقعیت و چگونگی نصب و عملکرد آن  ؛ بسیار راحت تر میتوانید فعالیت این دستگاه را درک کنید .

همچنین با توجه به زمینه هایی در آنها از گیربکس خورشیدی استفاده میشود و بالا بودن مقدار تماس قطعات با یکدیگر ،  به صورت معمول کل قطعات از موادهای اولیه ی ضد خوردگی و سایش ساخته شده اند تا عمر مفید دستگاه افزایش یابد . دو قسمت خیلی مهم دستگاه ، محورهای خروجی و ورودی دستگاه است که با توجه به نیاز کاربر ( بیشتر به صورت سفارشی خریداری میشوند ) تناسبشان در نظر گرفته شده و سپس بر روی چرخدنده های خورشیدی تعبیه میشود .

گیربکس های خورشیدی در سری و تیپ های مختلف طراحی و تولید میشوند ولی اسکله ی اصلی این مدل از گیربکس ها مشابه یکدیگر هستند ، در این مطلب به معرفی قطعات و چگونگی عملکرد آنها پرداخته شده است .

 • چرخ دنده خورشیدی : این چرخدنده ها ، یکی از مهمترین و کلیدی ترین قطعات داخلی گیربکس خورشیدی میباشد ؛ که البته ممکن است آن را چرخدنده مرکزی نیز بنامند . این قطعه مهمترین عامل انتقال نیرو در دستگاه میباشد که به وسیله ی یک چرخدنده ی کوچک در وسط صفحه قدرت را به سایر قطعات انتقال میدهد . این چرخدنده در وسط چرخدنده های دیگر نصب و تعبیه میشود .
 • چرخ دنده های سیاره ای : این چرخدنده ها در اطراف چرخدنده ی مرکزی نصب میشوند ، که یک بازو در این وسط وظیفه ی ایجاد اتصال بین این چرخدنده ها را دارد . تعداد این چرخدنده ها عدد مشخصی ندارد  ، زیرا آن را با توجه به نیاز کاربر افزایش یا کاهش میدهند .یکی از وظایف این قطعات ، جلوگیری از لغزش چرخدنده مرکزی میباشد .
 • کریر: چرخ دنده ی مرکز و سایر چرخدنده ها به وسیله ی یک بازو بهم دیگر وصل میشوند و سپس رو یک استیج یا صفحه مستقر میشوند که به آن صفحه کریر گفته میشود .
 • رینگ : یک قطعه ی دایره شکل است که دندانه هایی روی آن تعبیه شده و با استفاده از آنها حرکت چرخدنده ها را ممکن میسازد
 • پوسته گیربکس : این قطعه همانند یک محافظ روی کل قطعات داخلی را میپوشاند ؛ بیشتر اوقات آن را از جنس چدن میسازند تا بتواند مقاومت بیشتری از خود برای محافظت بیشتر نشان دهد .وظیفه ی اصلی این قطعه مراقبت از قطعات داخلی در برابر ضربات فیزیکی ، ورود گردوخاک و یا سایر عوامل محیط است .

ممکن است در بعضی سری ها و مدلهای گیربکس خورشیدی ، مدل قطعات ، تعداد چرخدنده ها و مواد اولیه ی ساخت آنها متفاوت باشد که این مدل از ابزار با توجه به خواسته ی مشتری ، شخصی سازی میشود .

فروش گیربکس خورشیدی

راهنمای خرید آنلاین انواع گیربکس خورشیدی

ماهیت اصلی هر فروشگاه اینترنتی فروش آنلاین محصولات خود می باشد . خرید آنلاین محصولات که با گسترش کرونا نیز بسیار گسترش یافته است کم کم به سبد هر خانواری اضافه شده است . اما در کنار این مسئله فروش محصولات صنعتی شرایط منحصر بفرد خود را دارد . یکی از مشکلاتی که این نوع محصولات برای فروش آنلاین دارند گسترده بودن محصولات و چند بخشی بودن محصولات می باشد . به طور مثال

برای خرید یک الکتروگیربکس صنعتی که مشخصات فنی آن 2 در دقیقه می باشد و با موتور 3 کیلووات آماده خواهد شد نیاز به قیمت 3 محصول مختلف خواهد بود . شما به دو گیربکس نیاز دارید که یکی از این گیربکس ها به صورت ثانویه عمل خواهد کرد و در آخر به یک الکتروموتور 3 کیلووات نیاز خواهید داشت . این سه مورد در حالتی است که نیاز به آپشن های خاصی مانند ترمز الکتروموتور ، درایو و اینورتر نداشته باشد که در صورت وجود قیمت این محصولات نیز اضافه خواهد شد

با توجه به مثال بالا میبینید که در ماشین آلات صنعتی نمیتوان قیمت قطعی محصولات را درج نمود . به طور مثال در خرید گیربکس خورشیدی نیز همین مسئله صدق میکند . با توجه به قدرت و دور خروجی که نیاز دارید هر گیربکس ، میتواند از یک تا 4 طبقه داشته باشد ، حالت های مختلف خروجی و ورودی گیربکس ، نیاز یا عدم نیاز به خنک کننده گیربکس و یا منبع روغن نیز جز آپشن های این مدل گیربکس ها می باشد .

ما در فروشگاه گیربکس درویش این امکان را فراهم نموده ایم تا از طریق روش های زیر قیمت محصولات را در سریع ترین زمان ممکن اعلام خواهیم کرد

سوالات متداول

مهم ترین مزیت گیربکس سیاره ای نسبت به دیگر مدل ها چیست ؟

بارزترین مزیت های گیربکس های دنده خورشیدی میتوان به لقی بسیار کم ، حجم کم ، کامپکت بودن، ، نصب و نگهداری بسیار آسان ، دارا بودن نسیت تبدیل های بالا و همچنین نسبت تبدیل های خیلی پایین(2.5~2800)،امکان استفاده به عنوان گیربکس افزاینده می باشد .

معتبر ترین نمایندگی فروش گیربکس خورشیدی چه کسی است ؟

فروشگاه درویش ( زیر مجموعه گروه صنعتی درویش ) نمایندگی رسمی واردات و فروش برندهای معتبر خارجی از جمله بنفیلیلولی ، اس تی ام ، رجیانا و دیگر برندها می باشد و در کنار آن عاملیت رسمی فروش گیربکس خورشیدی اصفهان دورمتغیر ( گیربکس شهبازی ) نیز می باشد 

گیربکس خورشیدی دست دوم هم موجود دارید ؟

تمامی محصولات غیر ایرانی وارداتی ما به صورت قطعات و به صورت گیربکس های خورشیدی استوک وارد میشوند و هیچکدام از محصولات به صورت دست دوم فروخته نمی شوند . محصولات ایرانی ما تمامی کاملا آکبند و نو و با گارانتی رسمی به فروش میرسد 

عوامل موثر بر قیمت گیربکس خورشیدی چیست ؟

 

قیمت گیربکس خورشیدی بستگی به عوامل مختلفی دارد . برند تولید کننده گیربکس ، نوع گیربکس ، نحوه نصب ، گشتاور ، دور و قدرت ورودی مورد نیاز از عواملی هستند که در تعیین قیمت هر گیربکس دخیل هستند . محصولات خارجی معمولا دارای لیست قیمت ثابتی نمی باشند و قیمت آنها ممکن است با تغییرات نرخ ارز تغییر کند ، البته محصولات داخلی نیز همگی به خاطر وابسته بودن قیمت مواد اولیه به قیمت ارز به این نواسانات وابسته هستند اما معمولا این تغییر قیمت ها با سرعت کندتری نسبت به برندها و محصولات خارجی و گیربکس های خورشیدی ایتالیایی اتفاق می افتد . 

فروشگاه گیربکس درویش نمایندگی رسمی برندهای معتبر ایرانی ، ایتالیایی ، آمریکایی و دیگر برندهای معتبر خارجی

برای دریافت لیست قیمت گیربکس خورشیدی و اطلاع از مشخصات فنی کالای مورد نظر خود را از منوی ابتدای صفحه انتخاب نمایید 

ارسال پیام در واتساپ مسنجر اینستاگرام تلگرام اسکایپ ایمیل
×
واتساپ
تلگرام
ایمیل
باز کردن بستن
تماس با کارشناس فروش