گیربکس های صنعتی استوک 

قیمت بالای گیربکس های صنعتی در چند سال اخیر به دلیل نوسانات ارزی ، تغییرات زیادی کرده و به همین دلیل خرید گیربکس صنعتی استوک در این چند وقت بیشتر شده است . به دلیل تحریمات بیشتر محصولات برندهای اروپایی و آمریکایی به صورت استوک وارد میشوند زیرا حتی اگر نوی آنها وارد شوند بیشتر افراد توانایی خرید آن را ندارند .

به طور کلی دو نوع لوازم استوک وارد میشود که یک نوع آن کار کرده و یک نوع دیگر کار نکرده میباشد ، طبیعتا مدل های کار نکرده قیمت بیشتری دارند ولی هیچکدام از آنها گارانتی و خدمات پس از فروش ندارند اما به هرحال گاهی خود فروشنده ها خدمات پس از فروش را برای این محصولات ارائه میدهند .

البته متاسفانه در این زمین سواستفاده هایی وجود دارد و افراد دستگاه های ناقص و آسیب دیده را به جای دستگاه های کار کرده ی سالم جا زده و به فروش میرسانند به همین دلیل بهتر است در زمان خرید گیربکس صنعتی استوک باید به یک سری توجه داشته باشید .

گیربکس های صنعتی استوک

به طور کلی میتوان گفت دو نوع استوک وارد کشور میشود ، دستگاه های کار کرده و کار نکرده . دستگاه های کار کرده دستگاه هایی هستند که چند وقت مورد استفاده قرار گرفتند و افراد بعد از سرویس کردن دستگاه دوباره آن را به افراد دیگری میفروشند؛ اما دسته ی دوم دستگاهی هستند که چندین سال در انبارهای کارخانه و شرکت ها بدون استفاده مانده اند و بعد از تمام شدن سال های مجاز استفاده ( در کشورهای اروپایی و آمریکایی هر وسیله ی صنعتی و الکترونیکی را فقط تا چند سال بعد از تولید استفاده میکنند و بعد از تمام شدن این سالها حتی اگر دستگاه نو باشد استفاده از آن غیر قانونی میباشد ) آن را به فروش رسانده اند .

با توجه به اینکه از این دستگاه ها یا چندین سال استفاده شده است یا در انبارها نگهداری شده اند ، شرایط نگهداری آنها نیز کمی سفت و سخت تر نیز میشود تا بتوانید سال های بیشتری از آنها استفاده نمایید .

در ابتدا بهتر است که بدانید این دستگاه ها را به دور از رطوبت و گرما محیطی نگه دارید ، بهتر است که این دستگاه ها را در یک محیط سرد نگه دارید و از تماس آن سیالات خورنده جلوگیری کنید .

 

یکی از مهمترین ویژگی هایی که باعث میشود افراد زیادی از این دستگاه ها تهیه می نمایند ، قیمت کمتر آن میباشد . البته قابل ذکر است که استفاده از گیربکس های کار کرده در فعالیت بزرگ و سنگین بسیار ریسک پذیر میباشد . به همین بهتر است قبل از خرید دستگاه ، با یک فرد خبره مشورت نمایید تا حداقل بتوانید یک دستگاه با توانایی های مورد نظرتان تهیه کرده و متحمل خسارت هایی مانند آسیب دستگاه و قطعات داخلی آن نشوید .

 

در زمان خرید اینگونه از گیربکس ها ، بهتر است به نکات زیر توجه نمایید :

  1. در صورتی که فروشنده ادعا دارد که دستگاه کار نکرده است ، بهتر است از او فاکتور دارای مهر فروشنده دریافت کنید تا اگر بعد متوجه شدید دستگاه نو نیست بتوانید خسارت خود را دریافت کنید .
  2. بهتر است قبل از خرید از قیمت دستگاه های نو آگاه باشید و از چند جا قیمت کار کرده را هم بپرسید تا بتوانید آن ها را باهم مقایسه نمایید .
  3. متوجه باشید که اگر یک فروشنده قصد دارد محصول استوک را صرفا فقط به دلیل برند ،آن را با قیمت بیشتر بفروشد ، این کار صرفا کلاهبرداری است .
  4. بهتر است این محصولات را از فروشگاه هایی تهیه نمایید که خودشان خدمات پس از فروش را ارائه میدهند زیرا تولید کننده ها برای این محصولات هیچ گونه خدماتی ارائه نمیدهند .
  5. اگر فعالیتتان بزرگ و سنگین است ، توجه داشته باشید که به هیچ عنوان دستگاه ضعیف برای آن تهیه ننمایید .
  6. فروشنده باید قبل از فروش دستگاه ، سرویس آن را انجام دهد و به اصطلاح آن را تمیز و رو به راه شده به شما تحویل دهد ( در صورتی که دستگاه نو باشد به این کار نیاز نیست ، مگر اینکه به خاطر گذشت چند سال رنگ دستگاه رفته باشد )

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *