دستگاه سی ان سی چیست ؟

دستگاه CNC یکی از دستگاه های پر مصرف در صنایع مختلف میباشد که از آن در صنایع مرتبط به برشکاری مخصوصا برش فلزها بسیار استفاده میشود . 

این دستگاه بیشتر با اسم دستگاه برش لیزری شناخته میشود که یکی از ملاک های مهم این دستگاه دقت و برش سخت مواد ها میباشد به همین دلیل نوع و توانایی قطعات داخلی آن بسیار با اهمیت میباشد . 

در این دستگاه ها غالبا از گیربکس های خورشیدی استفاده میشود. 

گیربکس خورشیدی CNC 

به طور معمول گیربکس سیاره ای یکی از قوی ترین و پر بهره ترین گیربکس های صنعتی میباشد ولی گیربکس هایی که در این دستگاه ها به کاربرده میشود تفاوت هایی دارد . 

ددر این مدل از گیربکس ها سرعت دورانی ورودی و گشتاور از طریق موتور روو تامین شده و نسبت کاهش سرعت آن 80 تا 110 میباشد . 

معمولا بر روی خود دستگاه مشخصات گیربکس و موتور سروو وجود دارد و با استفاد از آن افراد میتوانند که مشخصات مورد نظر خود را به دست بیاورند . 

مقدار فضایی که این نوع از دستگاه ها اشغال میکنند با تعداد طبقات و فاصله استیج های گیربکس تا سطح زمین رابطه مستقیم دارد و به همین دلیل است که در این دستگاه ها از گیربکس های دو استیجی استفاده میشود . 

 

سلامت گیربکس خورشیدی بر روی عملکرد و بهره وری دستگاه CNC بسیار تاثیر گذار میباشد ، به همین دلیل به افرادی که از این نوع دستگاه های استفاده میکنند پیشنهاد میشود که به سلامت گیربکس اهمیت بسیاری دهند و در صورت مشاهده ی هرگونه اختلال در کار دستگاه اعم از تولید صدای بیش از حد ، دمای زیاد و یا مشکل در برش سریعا درباره ی آن با یک فرد ماهر صحبت کنند . 

شما میتوانید در صورت مشاهده هر کدام از این علائم و شک به آسیب دیدگی دستگاه با استفاده از راه های تماسی که در اختیارتون قرار گرفته شده با همکاران ما تماس بگیرید تا در این مورد شما راه کمک کنند . 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانه تماس با ماکاتالوگچت آنلاین