عملکرد گیربکس خورشیدی

یکی از پر استفاده ترین ابزارهای صنعتی در حال حاضر میباشد که از آن در صنایع مختلفی استفاده میشود ، صرف نظر از شرکت های تولید کننده و برندهای گیربکس خورشیدی یکسری ویژگی هایی هست که بین تمام گیربکس های خورشیدی مشترک بوده و بر اساس همین ویژگی ها هم مشتری این مدل را انتخاب کرده و سپس با توجه به نیاز خود و جزئیات دستگاه های مختف نوع مورد نیاز را انتخاب کرده و تهیه می نماید . 

یکی از عرضه کنندگان گیربکس خورشیدی در ایران گروه صنعتی درویش میباشد که سال هاست در این زمینه فعالیت دارد و با تکیه بر حس تعهد کارکنان و اطمینان از کیفیت محصولات خود توانسته به طور روز افزونی مشتری کسب کرده و افراد بیشتری را برای ارائه خدمات جذب کند . 

این گروه صنعتی تا کنون نمایندگی رسمی و فروشندگی بسیاری از برندهای داخلی و خارجی را دارد و به همین دلیل میتواند همه مشتریان را را با هر نوع فعالیت و صنعتی را همراهی کند .

 در ابتدا بهتر است با گیربکس خورشیدی آشنا شوید : 

گیربکس خورشیدی که ممکن است آن را با اسم ها دیگری همچون گیربکس ستاره ای ، دنده ستاره ای ، دنده سیاره ای و گیربکس سیاره ای پیدا کنید ، که در واقع تمان این اسم متعلق به این نوع از گیربکس ها میباشد . 

به طور کلی گیربکس سیاره ای دارای یک دنده مرکزی میباشد ، در اطراف این دنده مرکز دو یا چند دنده ی دیگر وجود دارد ، در اصل دلیل اسم دستگاه شکل دنده های آن میباشد . 

این دستگاه از چند طبقه تشکیل میشود که در هر طبقه با توجه به نسب های دور به صورت معین و مشخصی کاهش و افزایش پیدا میکنند ، این عمل با نوع حرکت دنده و دنده ای که در آن حرکت ، به صورت ثابت ایجاد شده است وابستگی دارد . 

دنده مرکزی ، به دنده سیاره ای معروف بوده ؛ از این سه عضو یک جز ثابت و دو جز باقی ماند متحرک بوده و باعث انتقال نیرو در دستگاه میباشد . 

در دو صورت میتوان از این دستگاه استفاده کرد ، اگر دنده مرکزی ثابت بوده و چرخدنده ی حاشیه ای متحرک باشد باعث کاهش دور قفسه شده و نسبت دور کاهش پیدا میکنند . 

در صورتی که افراد بخواهند افزایش سرعت انجام شود دو راه وجود دارد ، یک اینه چرخدنده ی مرکزی ثابت بوده و قفسه اطراف خود گیربکس شروع به حرکت کند ؛ راه دوم این است که چرخ دنده محوری ثابت بماند و قفسه شروع به حرکت کند .

حالت انتقال مستقیم نیرو : باید دو تا از دنده ثابت مانده ( به این حالت اصطلاحا قفل شدگی دنده ها میگویند . ) این امر باعث میشود که دنده با یک سرعت مشابه حرکت کند ؛ در نتیجه گیربکس دارای حرکت یکپارچه میباشد و عمل انتقال نیرو نیز به صورت مستقیم انجام میشود . 

حرکت دنده عقب : باید قفسه ثابت شده و خورشید برچرخد در این صورت هرزگردها ، هرز میشود و رینگ در جهت مخالف شروع به حرکت میکند . 

حرکت خلاص : در این حالت هیچ کلاچی وجود ندارد ، هیچ بست یا قفل کننده ای نیز به کار نرفته است و موتور هیچ باری را متحمل نشده است . به عبارتی دستگاه در حالت استارت میباشد. 

یکی از دلایلی که انتخاب و تهیه ی گیربکس خورشیدی را برای بقیه مشکل میسازد ، مدل ها و سری های مختلف آن میباشد 

برندهای مختلف که در زمینه ی تولید گیربکس خورشیدی فعالیت میکنند ، این دستگاه را در سری های مختلفی تولید میکنند که هر کدام از این سری ها برای محدوده ی خاصی از فعالیت ها به کار برده میشود . 

به همین دلیل همکاران ما همواره خدماتی همچون مشاوره رایگان درباره محصول مناسب فعالیت شما ، بهترین نحوه ی نصب دستگاه و … را به مشتریان خود ارائه میدهد. 

مشخصات فنی دستگاه : 

  • محدوده دور نرمال : 0.5 تا 800 دور خارجی
  • استقامت : مقاومت نسبتا بیشتر در برابر دیگر مدل ها 
  • حداکثر بار ورودی : 3500 دور در دقیقه
  • میزان گشتاور : 650 تا 500000 نیوتن متر 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانه تماس با ماکاتالوگچت آنلاین