سوالات متداول

گیربکس خورشیدی یکی از پر استفاده ترین گیربکس های صنعتی میباشد که هم اکنون آن را با نام های دیگری مانند دنده خورشیدی ، گیربکس ستاره ای ، دنده ستاره ، گیربکس سیاره ای میشناسند . 

با توجه به نیاز افزون صنایع مختلف به گیربکس خورشیدی ، سوالاتی درباره ی این دستگاه به وجود آمده که به صورت متداول در حال پرسیدن است ، به همین دلیل تصمیم گرفته شد که در این مقاله به متداول ترین سوالات درباره ی گیربکس خورشیدی پاسخ دهیم

برتری های گیربکس سیاره ای نسبت به مدل های دیگر چیست ؟

دلایل مختلفی اعم از دوام و مقاومت بالای دستگاه ، توانایی تولید گشتاور از 700 نیوتن متر تا 550000 نیوتن متر را دارد ، نسبت به مدل های سروصدای کمتری در هنگام کار تولید میکند و همچنین در برابر فشار افقی و عمودی مقاومت بالایی دارد . 

برای تعمیر این دستگاه چه کارهایی باید انجام داد ؟

با اینکه دنده های مورد استفاده در این گیربکس مقاومت بالایی دارند اما به دلیل استفاده ی طولانی مدت این دنده ها دچار استهلاک شده و آسیب میبینند ، خوشبختانه قطعات داخلی این دستگاه به آسانی در بازار یافت شده و قابل خریداری میباشد . 

همچنین فروشگاه گیربکس درویش نیز ، خدماتی اعم از تعمیرات و پیدا کردن قطعات مورد نیاز برای تعمیر و مشاوره ی رایگان برای تعمیر نیز انجام میدهد .

در نگهداری گیربکس خورشیدی چه نکته ای اهمیت بالایی دارد ؟

میزان روغن در این مدل بسیار با اهمیت بوده و یکی نکاتی است که با رعایت نکردن آن ، دستگاه بیشترین آسیب را میبیند . در هنگام استفاده از این مدل گیربکس باید همواره مقدار روغن درون دستگاه را چک کنید تا از آسیب دیدن دستگاه جلوگیری کنید ، البته در بعضی از صنایع این عمل بازدید متداول روغن امکان پذیر نیست به همین دلیل بهتر است که از مخزن روغن استفاده نمایند . 

در طول چه مدتی باید روغن دستگاه عوض شود ؟

بهتر است که بعد از کار کردن 100 ساعت ، روغن دستگاه عوض شود تا هم از عمل داغ کردن دستگاه جلوگیری شود و هم عمر آن را افزایش دهید . 

خانه تماس با ماکاتالوگچت آنلاین