تولید گیربکس

گیربکس های خورشیدی ، یکی از پر استفاده ترین ابزارآلات صنعتی میباشد ، که آن را در سری و مدلهای طراحی و تولید میکنند و به همین دلیل هم در زمینه های مختلف استفاده میشود .

طراحی های خاص این دستگاه باعث شده در مقاومت بالایی در برابر انتقال گشتاورها و بارهای سنگین داشته و همچنین توانایی بالایی در کاهش یا افزایش سرعت چرخش دورانی دستگاه را هم دارد .

درک چگونگی عملکرد این دستگاه ، برای بسیاری از صنعتکاران به یک مسئله تبدیل شده ، برای درک عملکرد این دستگاه باید در ابتدا ساختار آن را بشناسید و سپس میتواند عملکرد آن را درک کنید .

در ادامه ویژگی ها مهم ساختار و تولید گیربکس خورشیدی را نام برده و به صورت خلاصه توضیح میدهیم تا این موضوع را حتی برای عموم مردم هم قابل فهم کرده باشیم

ساختار گیربکس سیاره ای

در ابتدا بهتر است بگوییم که چرا این اسم را برای گیربکس انتخاب کرده اند ، در گیربکس های خورشیدی ، یک چرخ دنده ی اصلی ( چرخدنده خورشیدی ) وجود دارد و در اطراف چرخدنده های دیگر به دورش میچرخد ؛ به دلیل شباهت عملکرد این گیربکس به منظومه خورشیدی این اسم را بر رویش گذاشته اند .

چرخدنده مرکزی را به اسم چرخ دنده ی ورودی نیز می شناسند ، این چرخدنده گشتاور ورودی را به سایر چرخدنده ها منتقل میکند ، به دلیل این ارتباط همیشگی چرخدنده ی مرکز با مابقی آنها در ساختار و طراحی چرخدنده ها باید توجه ویژه ای کرد زیرا هم آنها باید همواره به صورت هماهنگ کار کرده و هم ارتباط بین آنها قطع نشود .

گیربکس خورشیدی را هم به صورت چند طبقه ای تولید میکنند ، که تعداد آنها بر اساس مقدار کاهش دور و تغییرات تیپ ها مشخص میشود ، باید توجه داشته باشید که گشتاور هرچقدر به طبقه های بالاتر منتقل شود مقدار دور آن کاهش میابد.

قسمت های گیربکس های دنده خورشیدی :

گیربکس خورشیدی متشکل از چند قسمت میباشد که هر قسمت و قطعه یک وظیفه ی خاص خود را دارد ، البته این قسمت ها در سری های مختلف شاید از لحاظ سایز ، جنس و .. باهم متفاوت باشند ، ولی شباهت های اصلی دارند .

 • چرخدنده خورشیدی ( چرخدنده اصلی )
 • چرخدنده سیاره یا پینیون
 • قفسه یا محفظه : وظیفه دارد که تمام چرخدنده ها را در خود نگه دارد
 • رینگ داخلی : وظیفه ی ایجاد هماهنگی بین چرخدنده های گیربکس را دارد .

 • تمام قطعات داخلی و خارجی توسط دستگاه CNC برش داده میشود تا احتمال مشکل در تولید و عملکرد دستگاه بسیار کاهش پیدا کند
 • تمام قطعات داخلی بر روی سه نظام ایجاد و تعبیه میشود
 • بعد از نصب باید میزان لنگی ، صاف سطوح و ابعاد دستگاه به درستی کنترل شود .
 • تمام محفظه ها و سوراخ های مورد نیاز دستگاه توسط دستگاه CNC ایجاد میشود
 • بعد از اتمام مراحل تولید و نصب ، دستگاه به قسمت کنترل کیفیت سپرده میشود

امروزه برندهای متفاوتی در زمینه تولید این محصولات در حال فعالیت هستند ؛ یکی از دلایلی که باعث به وجود آمدن برندهای متفاوت شده است تقاضای بالا از این محصول میباشد .

برندهای خارجی که امروزه معمولا به صورت استوک وارد ایران میشود و مورد استفاده قرار میگیرند ، همینطور به دلیل نوسانات ارزی قیمت های ثابتی ندارند و برای صنایع و فعالیت های کوچک زیاد به صرفه نمیباشد .

برندهای خارجی که میتوان آنها را در بازار ایران پیدا کرد :

 • رجینا
 • Bonfiglioli
 • Sew
 • ایلماز

همچنین چندین سال است که با توجه به پیشرفت های علمی و دستگاه های تولید داخلی ، تولید کننده های ایرانی زیادی نیز در این زمینه مشغول به کار شده اند ، محصولات این برندها برای صنایع و فعالیت های کوچک یا دارای سرمایه های کم بسیار مناسب تر است . از طرفی به دلیل اینکه امکان ارتباط مستقیم با شرکت تولید کننده و یا نمایندگی های رسمی آن وجود دارد ، به راحتی میتوانید در زمان نیاز به خدمات پس از فروش ( تعمیر و سرویس دستگاه ، استفاده از ضمانت نامه و … ) به دفترهای رسمی مراجعه کرده و به راحتی مشکل خود را حل نمایید .

محصولات این برندها نیز به ارز بستگی دارد ولی در حد برندهای خارجی نمیباشد ، به همین دلیل احتمال افزایش قیمت زیاد خیلی کم است .

برندهای ایرانی تولید کننده نیز شامل موارد زیر میشوند:

 • شهباز گیربکس
 • بهین گیربکس
 • شرکت شاکرین

در صورت نیاز به خرید و یا آگاهی از قیمت انواع گیربکس میتوانید با همکاران ما تماس بگیرید و خرید خود را بدون نیاز به حضور در مغازه و از راه دور انجام دهید ؛ در این صورت همکاران ما تمام مراحل اسمبلینگ ، تعویض قطعات ( در صورت نیاز ) ، ارسال دستگاه و .. با شما در تماس خواهند بود و شما را در جریان تمام اتفاق ها قرار میدهند .

همینطور به دلیل ارائه مدارک قابل اطمینان و روشن میتوانید خاطر جمع باشید که تقلبی در کار نیست زیرا در غیر اینصورت شما میتوانید با استفاده از مدارک مبلغ کالا را پس بگیرید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *